Pokus o rekord

Nejdelší óda na město napsaná nejvíce lidmi.

Městská knihovna Mikulov se připojila k oslavám města a jak jinak než prvky, které jsou jí vlastní. Literaturou, knihou, verši, autory a ilustrátory. Tvorbu knihy však necháme na návštěvnících akce Slavnosti města, kteří tak mohou projevit svoji kreativitu, nápaditost, pocity a hlavně pozitivní vztah k Mikulovu. 

Již od starověku lidé psali ódy – lyrické básně, ve kterých chválili a vyzdvihovali místo nebo hrdiny, které obdivovali. Největší oblíbenosti dosáhla óda právě v baroku, které je letošním motivem i všeho kulturního dění v Mikulově.

Pokud milujete město s jeho atmosférou, vínem a lidmi, můžete se zúčastnit v pátek 19. 5. od 18,00 do 21,00 a sobotu od 10,00 do 15,00 hod. pokusu o rekord o sepsání nejdelší ódy na město psané nejvíce autory. Stačí přijít na náměstí a u stánku Městské knihovny popustit uzdu fantazii.

Ve městě se budou pohybovat také barokní písaři, kteří vám nabídnou archy k tvorbě. Možná již nějaké verše máte v hlavě, možná již máte sepsanou báseň. V tom případě se přijďte podělit s ostatními a přepsat je. Pokusu se mohou zúčastnit všichni bez rozdílu věku, neboť každá kniha si žádá i ilustrace, proto malé děti mohou malovat.

Pokusíme se o zápis do České knihy rekordů. Na rekordní pokus budou dohlížet komisaři Agentury Dobrý den z Pelhřimova a v případě úspěšného rekordního pokusu bude Nejdelší óda na město napsaná nejvíce lidmi k vidění v Muzeu rekordů a kuriozit v Pelhřimově.

Na každého ze zúčastněných čeká odměna a navíc se stanete součástí nevšedního zážitku. 

print Formát pro tisk
Partneři

Starobrno
Aqualand Moravia
Vinofol
Víno Marcinčák
Firma Plus
RMM
Emerson
Hotel Galant
Gebauer Griller
Nichias
Agrotec
Zepiko
Transbeton
Therme LAA
Travel Free
Cyrmex
Šumperk
Tic

Mediální partneři

Deník
ČRO Brno